Články

Kategorie
 
 
 
 
 

V posledních letech se jakoby roztrhl pytel s elektrickými verzemi dopravních prostředků. Možná jste si toho všimli už i vy. Vždyť se stačí projít po ulicích města a určitě potkáte někoho, kdo se veze na elektrickém vozíku, prohání se mezi auta v zácpě na elektrické koloběžce, nebo se jen tak vozí po ulicích na elektrickém longboardu.

Ptáte se co to je longboard? V podstatě je to druh skateboardu. Ale není vůbec novým druhem. Longboard vznikl v podstatě ve stejnou dobu jako první skateboardy. Jeho prvotní funkcí bylo přepravit člověk z bodu A do bodu B. Oproti klasickým skateboardem, které známe dnes, byl trochu delší a kola měl větší. Je tomu tak i nyní. Jen variací je mnoho. A k tomu se nejnovější přidal ještě i elektrický typ longboardu.

 

Možná tomu nebudete věřit, ale ve skutečnosti se první elektrická kola objevili už pro více než 100 lety. Tedy údajně. Ale možné to je, protože 19. století je známé tím, že lidé po celém světě zkoušeli skoro vše co se elektřiny týče. Nejlepším příkladem je Nikola Tesla, díky kterému máme takové běžné věci, jako žárovky, rádio a podobné elektrická zařízení. No první elektrická kola na praktické využití se na světě objevili až počátkem 90. let minulého století. Postupně se vyvíjely a dnes již nabízejí nemalé výhody ve srovnání s jinými typy přepravy.

 

Určitě jste si už všimli, že se v posledních měsících rapidně zvýšil počet lidí, kteří začali využívat trochu netradiční způsob přepravy v ulicích našich měst. A možná jste už i vy začali uvažovat o tom, zda by i pro vás nebylo dobré pořídit si elektrickou koloběžku. Asi každému je jasné, v čem spočívá výhoda jejich používání. Těch výhod je vlastně více. Ale pojďme pěkně po pořádku ...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze